Pokud bude třeba, rádi Vám poradíme s výběrem vhodného produktu a s postupem při práci.

CFT pasivátor koroze s Taninem 5L - ODREZOVAČ

 
  • 1 z 13
 

Jedná se o unikátní reakční kapalinu, která prostupuje korozí až do hloubky ke „zdravému železu“. Tímto se vytvoří tzv. pasivovaná vrstva, kde již nevzniká rez a která zabraňuje následné korozi, zároveň také vytváří dokonalý podklad pro vrchní nátěr. 

Informace v praxi https://www.renovace-piskovani.cz/pripravky

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 1 651 Kč bez DPH
1 998 Kč
Kód produktu 903
Značka Cleanfest
Kategorie Odrezovač
 

Jedná se o unikátní reakční kapalinu, která prostupuje korozí až do hloubky ke „zdravému železu“. Tímto se vytvoří tzv. pasivovaná vrstva, kde již nevzniká rez a která zabraňuje následné korozi, zároveň také vytváří dokonalý podklad pro vrchní nátěr. Jedinečnost tohoto odrezovače spočívá v neagresivní pasivaci povrchu a v následné skryté reakci.

Vhodné na:

  • vozidla a přívěsy, průmyslová a zemědělská technika
  • otryskané, pískované a broušené díly
  • dutiny karosérií, podvozky, vnitřek palivové nádrže(ne jako finální vrstva)
  • lodě, jachty, čluny a námořní vybavení
  • přístavní zařízení
  • stavební jeřáby
  • brány, ploty, mříže, konstrukce zimní zahrady
  • nádrže a uzavřené profily
  • ocelové konstrukce hal

Zrychlené video - skutečná reakční doba na otryskaném povrchu je cca 5 min. Doba reakce se mění dle typu povrchu a opracování.

 

Díky pasivátoru koroze s taninem, neboli odrezovači je vytvořena ochranná vrstva nahrazující základní nátěr. Mechanické odstraňování koroze není tak účinné a také není příliš šetrné k povrchu, proto vám nabízíme toto snadné řešení i pro silně zkorodované povrchy. Významnou výhodou tanátování je snadná aplikace roztoku a také optické sjednocení vzhledu předmětu.

Na rozdíl od jiných produktů (běžně dostupných odrezovačů) nepokrývá a neodstraňuje stávající korozi, ale přeměňuje vrstvu rzi a chemicky kompletuje v jedné operaci novou sloučeninu na dříve zkorodovaném povrchu. Prostředek lze použít i na čistě obroušené, pískované povrchy jako předcházení následné korozi.

Tanátové konverzní povlaky jsou nedocenitelní pomocníci všech archeologů, restaurátorů a muzeologů, ve snaze o stabilizaci nestálých korozních produktů železa a zachování vypovídající hodnoty archeologických nálezů.

Použití:

Výrobek byl vyvinut s ohledem na ochranu životního prostředí na bázi vody. Z tohoto důvodu musí být povrch, který má být ošetřen, zbavený nečistot, oleje, mastnoty a silikonu. Případně povrch odmastíme vhodným přípravkem. např CLEANFEST „O" a důkladně opláchneme čistou vodou.

Před aplikací Pasivátor nejdříve protřepejte! Aplikujte za pomocí štětce, nástřiku nebo ponoru. Po tanátování je zapotřebí na povrchu nechat vrstvu zaschnout, důkladně vysušit z důvodu vyzrání a reakce tanátových vrstev. Za cca 3 hod. doporučujeme postup nanášení zopakovat, dle tloušťky vrstvy poškozené korozí. Po zaschnutí / reakci (nejlépe 24 hod.) můžete použít jakýkoli nátěr, kromě barev na bázi lihu.

U extrémně silných rezních vrstev nad 5 mm může být nutné druhé ošetření. Pasivátor koroze s taninem lze použít i na vlhkých površích.

Pro umělecké kováře je např. důležitý vzhled patiny, pokud je povrch před natřením Pasivátoru koroze s taninem hladký pak se nebudou tvořit matná místa. U hladkého povrchu je po natření vzhled modrý až fialový, u rezavého a otryskaného podkladu bude pak hnědý až do černa. Pro zakonzervování je vhodné voskování nebo nátěry bezbarvým lakem.

Upozornění: Produkt může znečistit světlé povrchy, proto se doporučuje skvrny okamžitě odstranit vlhkým hadříkem. Při kontaktu s pokožkou používejte ochranný oděv, opláchněte tekoucí vodou. Před použitím produktu si přečtěte bezpečnostní informace.

 Bezpečnostní list dodáme na požádání.

Tento výrobek lze zakoupit také v objemu 1000 L (kontaktujte nás e-mailem)

 

Hmotnost 5 kg
Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ZP Avatar autora | 21.2.2022
Jde podle mě o vysoce geniální výrobek, jenž úplným zastavením koroze velmi usnadní a hlavně velmi z efektní opravu zkorodovaných povrchů. Zatím jsem jej vyzkoušel & úspěšně na malé ploše, ale velmi brzy jej použiji na ca 1.800 m2 trapézové střechy; v 1.000 l balení. Zatím jej tedy mohu jen doporučit.
R Avatar autora RENOPRO - Petr Matula (Administrátor) 12.11.2022
Pane Pácha, děkujeme za nákup a hodnocení produktu. Přejeme hodně zdaru při práci.