Pokud bude třeba, rádi Vám poradíme s výběrem vhodného produktu a s postupem při práci.

CFT pasivátor koroze s Taninem 1L - ODREZOVAČ

 
  • 1 z 13
 

Jedná se o unikátní reakční kapalinu, která prostupuje korozí až do hloubky ke „zdravému železu“. Tímto se vytvoří tzv. pasivovaná vrstva, kde již nevzniká rez a která zabraňuje následné korozi, zároveň také vytváří dokonalý podklad pro vrchní nátěr. 

Informace v praxi https://www.renovace-piskovani.cz/pripravky

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 335 Kč bez DPH
405 Kč
Kód produktu 897
Značka Cleanfest
Kategorie Odrezovač
 

Jedná se o unikátní reakční kapalinu, která prostupuje korozí až do hloubky ke „zdravému železu“. Tímto se vytvoří tzv. pasivovaná vrstva, kde již nevzniká rez a která zabraňuje následné korozi, zároveň také vytváří dokonalý podklad pro vrchní nátěr. Jedinečnost tohoto odrezovače spočívá v neagresivní pasivaci povrchu a v následné skryté reakci.

Vhodné na:

  • vozidla a přívěsy, průmyslová a zemědělská technika
  • otryskané, pískované a broušené díly
  • dutiny karosérií, podvozky, vnitřek palivové nádrže(ne jako finální vrstva)
  • lodě, jachty, čluny a námořní vybavení
  • přístavní zařízení
  • stavební jeřáby
  • brány, ploty, mříže, konstrukce zimní zahrady
  • nádrže a uzavřené profily
  • ocelové konstrukce hal

Zrychlené video - skutečná reakční doba na otryskaném povrchu je cca 5 min. Doba reakce se mění dle typu povrchu a opracování.

 

Díky pasivátoru koroze s taninem, neboli odrezovači je vytvořena ochranná vrstva nahrazující základní nátěr. Mechanické odstraňování koroze není tak účinné a také není příliš šetrné k povrchu, proto vám nabízíme toto snadné řešení i pro silně zkorodované povrchy. Významnou výhodou tanátování je snadná aplikace roztoku a také optické sjednocení vzhledu předmětu.

Na rozdíl od jiných produktů (běžně dostupných odrezovačů) nepokrývá a neodstraňuje stávající korozi, ale přeměňuje vrstvu rzi a chemicky kompletuje v jedné operaci novou sloučeninu na dříve zkorodovaném povrchu. Prostředek lze použít i na čistě obroušené, pískované povrchy jako předcházení následné korozi.

Tanátové konverzní povlaky jsou nedocenitelní pomocníci všech archeologů, restaurátorů a muzeologů, ve snaze o stabilizaci nestálých korozních produktů železa a zachování vypovídající hodnoty archeologických nálezů.

Použití:

Výrobek byl vyvinut s ohledem na ochranu životního prostředí na bázi vody. Z tohoto důvodu musí být povrch, který má být ošetřen, zbavený nečistot, oleje, mastnoty a silikonu. Případně povrch odmastíme vhodným přípravkem. např CLEANFEST „O" a důkladně opláchneme čistou vodou.

Před aplikací Pasivátor nejdříve protřepejte! Aplikujte za pomocí štětce, nástřiku nebo ponoru. Po tanátování je zapotřebí na povrchu nechat vrstvu zaschnout, důkladně vysušit z důvodu vyzrání a reakce tanátových vrstev. Za cca 3 hod. doporučujeme postup nanášení zopakovat, dle tloušťky vrstvy poškozené korozí. Po zaschnutí / reakci (nejlépe 24 hod.) můžete použít jakýkoli nátěr, kromě barev na bázi lihu.

U extrémně silných rezních vrstev nad 5 mm může být nutné druhé ošetření. Pasivátor koroze s taninem lze použít i na vlhkých površích.

Pro umělecké kováře je např. důležitý vzhled patiny, pokud je povrch před natřením Pasivátoru koroze s taninem hladký pak se nebudou tvořit matná místa. U hladkého povrchu je po natření vzhled modrý až fialový, u rezavého a otryskaného podkladu bude pak hnědý až do černa. Pro zakonzervování je vhodné voskování nebo nátěry bezbarvým lakem.

Upozornění: Produkt může znečistit světlé povrchy, proto se doporučuje skvrny okamžitě odstranit vlhkým hadříkem. Při kontaktu s pokožkou používejte ochranný oděv, opláchněte tekoucí vodou. Před použitím produktu si přečtěte bezpečnostní informace.

 Bezpečnostní list dodáme na požádání.

Tento výrobek lze zakoupit také v objemu 1000 L (kontaktujte nás e-mailem)

 

Hmotnost 1 kg
Přidat hodnocení
5
16x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JR Avatar autora | 26.4.2024
Naprosto spokojen, funguje skvěle.
5
JS Avatar autora | 24.9.2023
velmi spokojen
5
JP Avatar autora | 24.4.2023
velmi spokojen
5
JC Avatar autora | 21.4.2023
spokojen naprosto
5
VE Avatar autora | 13.4.2023
Velmi spokojen.
5
P Avatar autora | 13.9.2022
Po nateru CFT a 48 hodinovem odstani dilce jsem natrel bez zakladni barvy svetlym Balakrylem a pasivator se v podobe cetnych drobnych tecek hnede barvy “prozral” na povrch nateru. Doufam, ze po druhe vrstve se uz tato reakce nevyskytne :-(
R Avatar autora RENOPRO - Petr Matula (Administrátor) 12.11.2022
Dobrý den, důvodem výskytu teček v povrchu nátěru je pravděpodobně slabá vrstva použité barvy na vodní bázi. Tato barva aktivuje CFT a touto slabou vrstvou proniká aktivní tanin do barvy. Voda + ocel = koroze Vzniklou situaci nyní vyrešte opakováním nátěru již použité barvy. Mezi vrstvami nechte nátěr zaschnout. Pro vhodný finální nátěr doporučujeme použít syntetické, polyuretanové nebo epoxidové nátěry, vždy v min. vrstvě 120 mikronů, ideálně však 200 mikronů. Lahev s pasivátorem je před aplikací vždy protřepat.
5
V Avatar autora | 11.9.2022
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jak je to s použitím pasivátoru v benzínové nádrži na motocykl. Je nutné potom nádrž nějak vyplachovat a ošetřit povrch barvou? Chtěl bych se vyhnout použití barvy uvnitř nádrže. Děkuji.
R Avatar autora RENOPRO - Petr Matula (Administrátor) 26.3.2023
Dobrý den, použití pasivátoru v nádrži je možné. Nádrž zevnitř je třeba očistit mechanicky od volné koroze, následně vypláchnout a odmastit. Poté vylijte do nádrže CFT pasivátor koroze a důkladně rozlijte na všechny stěny. Po vylití nechte min 12 hod. působit a následně vypláchněte technickým benzinem. Finálně ještě propláchněte směsí benzinu a oleje. V nádrži nesmí zůstat větší vrstva CFT. Není však zcela vhodné ponechat CFT jako finální vrstvu, která bude ve styku s ropnými produkty.
5
SB Avatar autora | 15.7.2022
Zatím jsem ho ještě nepoužil,ale jestli to je stejné,co se prodávalo začátkem devadesátých let,tak jsme byl s produktem spokojený.
R Avatar autora RENOPRO - Petr Matula (Administrátor) 12.11.2022
Dobrý den, receptura je skutečně založena na shodném složení jako výrobky v devadesátých letech.
5
MB Avatar autora | 28.6.2022
Natřel jsem otryskaný povrch, který začal lehce chytat lišku ze vzdušné vlhkosti, dvakrát s odstupem 12 hodin a díl odložil do regálu Výsledkem je tmavomodrý až černý povrch a po týdnu bez známek, že by se rez zhoršovala. Nemám čas natřít aspoň základní barvou, což doporučuji, ale zdá se, že pasivátor funguje tak, jak je avizováno v jeho vlastnostech.
R Avatar autora RENOPRO - Petr Matula (Administrátor) 12.11.2022
Děkujeme za přínosnou recenzi.
5
FH Avatar autora | 28.6.2022
Ještě jsem nepoužil tak uvidíme
5
L Avatar autora | 22.5.2022
Podle obrázků jsem očekával větší účinnost. Aby byl rezavý díl krásně černomodrý ,potřebuje min, tak 3-4 nátěry a bez ryi to nepoznáte vůbec. Tak snad účinnost bude dobrá i bez patřičného zabarvení.
R Avatar autora RENOPRO - Petr Matula (Administrátor) 12.11.2022
Dobrý den, černání povrchu kovu je výrazné zejména na otryskaném (pískovaném) povrchu. Na povrchu broušeném se kov zabarvuje do žluta, nebo do fialova. Na aktivní korozi povrch pouze ztmavne nebo hnědne. Vždy záleží na druhu oceli. Aplikace dalších vrstev povrch více zabarvuje. Není však podmínkou aby byl povrch zcela černý pro správnou funkci pasivátoru. Lahev s pasivátorem je před aplikací vždy protřepat.